Jídlo na Maledivách

Jídlo skoro v každé kultuře ovlivňuje prostředí a místo, ve kterém lidé žijí. Maledivy jsou ostrovy v Indickém oceánu, na kterých rostou převážně palmy, dá se tedy usuzovat, že mezi místní národní jídla budou patřit ryby, jídla s kokosem, chili a curry. Díky své geografické poloze místní kuchyň ovlivňují také okolní země, jako jsou Srí Lanka a Indie hlavně svým kořením a dovozem čerstvé zeleniny a ovoce. 

 

Místní speciality

Mezi největší místní speciality patří tuňák s kokosem, ryby s příchutí několika druhy curry, placky, rýže.... Určitě se nebojte vyzkoušet rybí Curry - Mas Riha, tuňáka v pálivé omáčce - Kulhimas, speciální omáčku - Rahaakuru, plněné těstovinové taštičky - Samosa nebo těstovinové kuličky plněné tuňákem - Gulha.

 

Stravování v resortech

Samozřejmě v kvalitních hotelích najdete mezinárodní kuchyni, od středomořské, asijské, japonské, grilovaná jídla, deserty, vína, alkohol všeho druhu, špičkové potraviny dovezené z celého světa, které připravují výborní šéfkuchaři. Resorty samozřejmě pamatují také na dětskou stravu, vegetariánskou či bezlepkovou stravu. Na Maledivách si mnoho hotelů zakládá na kvalitní gastronomii a protože se zde musí téměř všechno dovážet, je zde vše dražší.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu