Přehled ostrovů

Maledivy tvoří řetěz devatenácti korálových atolů nacházejících se jihozápadně od Srí Lanky. Maledivské souostroví je douhé cca 870 km a široké cca 130 km. Tyto jedinečné korálové ostrovy vznikaly na vrcholech podmořských sopek, skoro všechny ostrovy mají podobný ráz, tropická vegetace, pláže s bílým pískem a tyrkysově modrá barva moře v lagunách.

Na Maledivách je drtivá většina mezinárodních letů směrována na letiště postavené u hlavního města Malé, ze Srí Lanky se dá doletět třeba i na letiště Gan. Mezi nejoblíbenejší atoly patří Severní a Jižní Male atoly, které mají velkou výhodu, že se na ně můžete dostat z mezinárodního letiště v Malé lodí. Další velmi populární atoly jsou Jižní Ari Atol, kde je pěkný korálový útes nebo atoly Baa Atol a Lhaviani Atol. Nicméně se dá říci že pěkně je na Maledivách všude.

Maledivy jsou tropická exotická destinace s jedním z nejkrásnějších koupání na světě,. Na Maledivy jezdí zamilované páry hledající klid a romantické prostředí, rodiny s dětmi i senioři. Všichni oceňují nádherné pláže, výborný servis v kvalitních hotelích, skvělé jídlo a nádherné šnorchlování.

Při výběru dovolené je potřeba mít na paměti, že na plážích, kde má přístup místní obyvatelstvo, může být omezeno koupání, chození v plavkách na pláž… Ubytovací kapacity na lokálních ostrovech mohou mít vyčleněnou část pláže na ostrově určenou ke koupání. Na lokálních ostrovech je zakázán alkohol.

Nejpopulárnějsí hotely na Maledivách jsou: Paradise Island, Royal Island, Sun Island, Holiday Island, Lily Beach, Island Hideaway, Oblu Select Sangheli, Varu by Atmosphere, Atmosphere Kanifishi, Kihaa Maldives, Angsana Velavaru, Ozen by Atmosphere Maadhoo, Meeru, Kuredu...

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu